077-8039459
 
 
סלונים קטנים, עיצוב גדול  

סלונים מהווים בדירות ובתים רבים את נקודת הכניסה לבית, והם משקפים במידה רבה את טבעם ואופיום של האנשים שגרים בו. הסלון צריך להיות נעים ומזמין, ואם אתם מוגבלים במקום מאחר וחלל הסלון שלכם קטן אז יש חשיבות גדולה מאוד במיקום הפריטים השונים בסלון שלכם. במקרים של סלונים קטנים, אין די בויתור על אלמנטים מסוימים, הסוד הוא ביצירת תחושת מרחב נעימה. איך עושים זאת? מיד תגלו...

 
דקורציית סלונים קטנים:
 
החוכמה בעיצוב סלונים קטנים, כפי שציינו, היא לגרום לאשליה של מרחב ותחושת נעימה וחמה. וכאשר מדברים על יצירת תחושות ואשליות, אז הצבעים משחקים תפקיד חשוב. צבע יכול לגרום לחלל מאוד קטן להראות גדול יותר ואוורירי יותר. צבעים כמו ירוק, כחול וסגול נהדרים ליצירת אשליית מרחב. וכדאי מאוד להימנע מגווני צהוב או אדום – כי הם משיגים את האפקט ההפוך, כלומר: הקטנה של מרחב. 
 
הצעד הבא ביצירת תחושת מרחב היא שליטה בבלגן. לחדרים קטנים אין הפריבילגיה להיות מבולגנים ואפילו קצת. עומס של אביזרים ופריטים לא ישפיע לטובה על העין. לכן, כדאי מאוד לייצר סדר קבוע בסלון ולשמור עליו מסודר כל העת. היפטרו מחפצים ופרטי ריהוט שאינם נחוצים לכם, מה שניתן להחביא מאחורי דלתות – החביאו, ופריטים יפים הציגו לראווה בסדר וארגון מופתיים.
 
גם לתאורה נודעת חשיבות ביצירת מרחב גדול, ואין זה משנה אם יש לכם תאורה טבעית או מלאכותית. רצוי להימנע משילוב של וילונות ארוכים או אטומים מדי ואם ניתן – השאירו את החלונות פתוחים לרווחה, כמה שיותר במהלך היום.

עצות למעצבים מתחילים:

* מומלץ לצבוע את התקרה בצבע שהוא בהיר יותר מן הקירות בסלון קטן.
* בחרו כורסאות ושולחנות לסלון באותם הגוונים של הקירות.
* בכל מה שנוגע לשילוב של טקסטיל, אז כדאי מאוד לבחור בדפוסי עיצוב ודוגמאות קטנים לריהוט ולטפטים, אך כריות הנוי יכולות בהחלט להיות בעלות דפוסים גסים יותר.
* נכון שרבים מאיתנו מעדיפים לבן, אך מומלץ לשקול שילוב של צבעי שמנת או אוף ווייט.
* שקלו לרכוש מעט פרטי ריהוט גדולים, בדרך זו יש פחות עומס וחלל הסלון נראה פתוח.
* נסו לשלב מראות. כן, יש לא מעט סלונים אלגנטיים שמראות הן חלק אינטגראלי מן העיצוב      שלהם. מראות יוצרות אשליית מרחב תודות להשתקפות.
* הקפידו לנקות היטב את הסלון על רהיטיו, אביזריו, חלונותיו ודלתותיו. מראה נקי אף הוא תורם     לתחושת המרחב המתקבלת.
 נראה כי יש הרבה מאוד שיטות וטריקים נהדרים שיכולים להפוך סלונים קטנים לגדולים. נכון, זה  לא תמיד קל, אך בהחלט אפשרי אם רוכשים את הריהוט הנכון ועובדים לפי החוקים.